Aksesuar Olarak Erkek Atkı

Aksesuar Olarak Erkek Atkı

Erkek Atkı Gri

Erkek atkı modelleri günümüzde artık saat ve kemer gibi aksesuarlarına ek olarak erkeklerin kış modasının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Erkek atkıları bir yandan soğuk havalarda sıcak tutarak sağlıklı bir şekilde soğuk günlerin atlatılmasına yardımcı olurken diğer yandan doğru bir seçim yapıldığı ve doğru takıldığı takdirde kullanıcısına karizmatik bir görünüm kazandırıyor. Ancak bunun için seçilen atkı ile giyilen kıyafetin uyumlu bir şekilde bir araya getirilmesi şarttır. Uyum için hem renk hem de desenin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Desenli ve karmaşık modele sahip kışlık dış giysiler ile desenli ve çok renkli atkılar takıldığında ortaya çıkan görüntünün de şıklıktan uzak olması kaçınılmaz olacaktır.

Erkek Atkı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Erkek Atkı Bere

Erkek atkı seçimi, atkıyı yalnızca ısınma aracı olarak görmeyen ve aksesuar olarak kullanmak isteyenlerde oldukça önem taşıyan bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Şık ve karizmatik bir görünüme sahip olmak için atkı seçiminde bazı noktalara dikkat edilmesinde yarar bulunuyor:

  • Seçilen atkının rengi ile ten renginin uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
  • Atkı kıyafet ile uyumlu bir bütün oluşturmalıdır. Desenli paltolar düz renkli ve sade atkılar ile düz renkli paltolar ise desenli atkılar ile kullanılmalıdır.
  • Çok renkli ve bol desenli atkılar için mümkün olduğunca tek renkli ve sade kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Atkı ile birlikte bere kullanılacaksa renk ve desen ile tarzlarının uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
  • Kısa boyunlu erkekler geniş enli atkı kullanmamalıdır.
  • Boyu kısa olan erkeklerin kullandığı atkının boyu uzun olmamalıdır.

Hediye Seçiminde Erkek Atkı Alternatifi

Erkek arkadaş, baba veya kardeş gibi hayatımızda önemli bir yeri olan erkeklere alınabilecek kış hediyeleri arasında erkek atkı modelleri önemli bir alternatif oluşturuyor. Hediye etmek istediğiniz atkıyı kendiniz de örebilirsiniz ancak hazır modeller arasında herkesin giyim tarzına uygun model ve renkte atkı seçenekleri bulmanız mümkün. Sevdiklerinize yakışacak modeller için sitemizi inceleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan sade veya desenli atkı modellerinden birini seçebileceğiniz gibi atkı bere takımları arasından bir tercih yaparak hediyenizi daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Erkek Atkı

 

 

Tarz Atkı Erkek

Erkek Atkı Bere

 

 

Bir önceki yazımız olan Atkı Bere Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde atkı, atkı bere ve atkı bere eldiven hakkında bilgiler verilmektedir.

Editör

Berefiyatlari.com, kışın atkı bere eldiven, yazın ise mayo, tesettür mayo, haşema ve tüm plaj aksesuarları bilgi ve satış sitesidir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir